Pro bono

Strona główna / Pro bono

Kancelaria wspiera pro bono Program Spraw Precedensowych Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka prowadząc postępowania cywilne w sprawach istotnych z punktu widzenia interesu publicznego.

W ramach Programu Spraw Precedensowych, Helsińska Fundacja Praw Człowieka przystępuje lub rozpoczyna strategicznie ważne postępowania sądowe i administracyjne.  Program dąży do uzyskania przełomowych wyroków, zmieniających praktykę lub przepisy prawne w konkretnych kwestiach prawnych budzących poważne wątpliwości z punktu widzenia ochrony praw człowieka.  Działalność Programu dotyczy szeroko rozumianych praw człowieka, zarówno w relacjach pomiędzy jednostką a państwem, jak i pomiędzy podmiotami prywatnymi.

 

Kancelaria wspiera pro bono Fundację Piękniejsze Życie (KRS 0000396125). Współpraca koncentruje się na świadczeniu pomocy w związku z zawieranymi przez Fundację umowami oraz planowanymi przez Fundację wydarzeniami i przedsięwzięciami.

Program „Piękniejsze życie” pomaga kobietom, które przechodzą leczenie onkologiczne. Program powstał w Stanach Zjednoczonych w 1989 roku, a obecnie działa już w 24 krajach na świecie. W Polsce zadebiutował jesienią 2006 roku.

Program oparty jest o zasady wolontariatu. W ramach projektu wykwalifikowana grupa wolontariuszy organizuje w szpitalach onkologicznych warsztaty dla pacjentek, podczas których zawodowi makijażyści i kosmetyczki prezentują wieloetapowy program pielęgnacji skóry i makijażu, który pomaga pokonać i ukryć widoczne efekty uboczne leczenia wedle paremii: „Człowiek jest dla człowieka lekarstwem”.